S Marianem Jurečkou v našem kraji

V pondělí 15 května jsme strávil den s jedním z našich ministrů v našem regionu a to s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou.

Během celodenního programu připraveného radním pro sociální věci a neziskový sektor Pavlem Šotolou se mohl seznámit jaké konkrétní výsledky má transformace pobytových služeb pro osoby s mentálním postižením i duševním onemocněním, viděli jsme transformovaný dětský domov, kde děti žijí v běžných bytech a rodinném domku, stejně jako nám byly představeny přínosy Burzy filantropie pro neziskovky a zkušenosti s podporou sociálního podnikání v kraji.

Práce odvedené na poli transformace pobytových služeb je fantastická a Pavel Šotola a jeho tým by měl být příkladem pro všechny další kraje.

Významnou část návštěvy jsme věnovali otázkám duševního zdraví a lidem s duševním onemocněním. V Tylově domě v Poličce jsme se setkali s poskytovateli sociálních služeb a spolu s vrchní ředitelkou sekce rodinné politiky a sociálních služeb Zdislavou Odstrčilovou představili návrhy legislativních změn v sociální oblasti.

A na závěr jsme se setkali s občany i členy KDU-ČSL v Dvakačovicích. Byla to poctivá i velmi kritická tříhodinová debata o ozdravném balíčku i důchodové reformě a aktuálních tématech. Díky za zpětnou vazbu a Marianovi za čas věnovaný našemu kraji.

Leave a Reply