Pracovní pondělí na Železných horách s kolegy poslanci z koalice SPOLU

V rámci našich společných setkaní se starosty jsme tentokrát vyrazili do Železných hor. Nejprve jsme navštívili největší cementárnu u nás CEMEX Prachovice. Zajímalo nás nejen zpracování a využití odpadu, kterému se věnují, ale i standardy výroby směrem k životnímu prostředí. Jsme moc rádi za zpětnou vazbu a reálnou zkušenost z provozu.

Potom jsme se přesunuli k výrobci brzdných systémů DAKO-CZ, a.s. v Třemošnice. Dávají práci 600 zaměstnancům, a tak jsme logicky diskutovali i o této problematice a s tím souvisejícími pobídkami. Oba provozy jsou energeticky velmi náročné a dopady současné situace na trhu s energiemi na tyto subjekty jsou tak zcela zásadní.

Z Daka vedla naše cesta na SOŠ a SOU strojírenské v Třemošnici. Zde vzdělávají mimo jiné žáky právě i pro strojírenské provozy v okolí. Paní ředitelka Sýkorová je velmi aktivní a např. rozsah zahraniční spolupráce je obdivuhodný.

Na konci výjezdního dne nás čekalo více jak dvouhodinové setkání se starosty části ORP Chrudim. Pravidelně zveme s kolegy poslanci zvolnými za Pardubický kraj za koalici SPOLU Pavlem Svobodou (TOP 09), Davidem Šimkem (KDU-ČSL) a Karlem Haasem (ODS) starosty z našeho volebního regionu na tato setkání. Poskytují pro nás velmi důležitou zpětnou vazbu. Témata byla již skoro tradiční: sportovní dotace a NSA, stavení zákon, odpadové hospodářství, školy a podmínky pro ukrajinské uprchlíky atd.

Leave a Reply