KDU-ČSL zůstává výraznou politickou silou v Pardubickém kraji

Pardubice (1. 8. 2017) – Krajská organizace KDU-ČSL v reakci na celostátní rozhodnutí vedení KDU-ČSL a STAN upravila kandidátku pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. „Do projektu Lidovci a starostové jsme vkládali velké naděje a mrzí nás, že v tuto chvíli z této spolupráce pro volby do Poslanecké sněmovny ustupujeme. Za nás ale zůstává podpora naší vzájemné dlouhodobé kooperace a to jak v Senátu, tak i na dalších úrovních veřejné správy. Nadále tedy pokračuje dobrá spolupráce s nezávislými starosty na obecní a městské úrovni i s hnutím STAN v rámci Pardubického kraje,“ konstatuje krajský předseda KDU-ČSL a vicehejtman Roman Línek.

Na základě výsledků únorové nominační konference zůstává lídrem kandidátky KDU-ČSL ředitel pardubického Gymnázia, Mozartova Marek Výborný, který zvítězil v lidoveckých primárkách. Druhé místo na kandidátce zaujme lékař a onkolog Vít Ulrych a na třetím místě bude usilovat o hlasy voličů místostarosta Ústí nad Orlicí Michal Kokula. Ve volbách bude KDU-ČSL úzce spolupracovat s hnutím Nestraníci, které na pátém místě kandidátky reprezentuje starosta Svitav a krajský zastupitel David Šimek.

„Jsem rád, že se nám podařilo udržet spolupráci s Nestraníky. KDU-ČSL má i nadále ambice spojovat důvěryhodné a úspěšné osobnosti, které mohou nabídnout své zkušenosti veřejnosti a voličům. Ve volebním týmu KDU-ČSL najdeme úspěšné starosty, učitele, lékaře stejně jako zástupce podnikatelské sféry. Jdeme do voleb s ambicí být i nadále výraznou politickou silou hájící zájmy Pardubického kraje v celostátní politice.,“ přislíbil lídr kandidátky Marek Výborný. Kromě prosazování zájmů svého kraje chce věnovat maximální pozornost vzdělávání, které si jako klíčová investice do budoucna zaslouží výraznou podporu státu.

„Naše volební kampaň bude postavena na osobním oslovování voličů. Chceme s nimi hovořit o jejich radostech i starostech a nabídnout jim alternativu politiky postavené na slušnosti a zodpovědnosti,“ dodává lékař Vít Ulrych. Ostrý start volební kampaně je plánován na začátek září. Veřejnost bude mít řadu příležitostí k setkání a diskusi s našimi kandidáty na mnoha místech našeho kraje.

Cílem KDU-ČSL v našem kraji je být alternativou a rovnocenným soupeřem hnutí ANO 2011 i ČSSD, podobně jako v krajských volbách. „Spoléháme především na dlouhodobou stabilní a slušnou politiku, kterou v kraji společně s nestranickými osobnostmi prosazujeme,“ naznačil volební strategii lídr Marek Výborný.

Leave a Reply