Pozvání do panelové debaty na Summercampu Mladých lidovců

Pozvání do panelové debaty na Summercampu Mladých lidovců

Ve čtvrtek 28. června jsem nejprve dopoledne byl účasten jednání pléna Poslanecké sněmovny, absolvoval několik pracovních schůzek a následně po poledni byl hostem živého vysílání pořadu Rozstřel na TV iDnes. A přímo odtud jsem zamířil na Vysočinu, kde se na Medlově konal několikadenní sraz Mladých lidovců tradičně nazývaný Summercamp. Rád jsem přijal pozvání do panelové diskuse s náměstkem primátora města Brna Petrem Hladíkem o aktuálních politických tématech i budoucnosti KDU-ČSL.

Jsem rád za otevřenou a kritickou diskusi, protože jedině ta nás může pomoci posunout dál. Dotkli jsme se samozřejmě aktuálního tématu návrhu novely Listiny základních práv a svobod hájící manželství jako svazek muže a ženy. Ale i situace ve sněmovně, práce poslaneckého klubu, otevíraných témat a v neposlední řadě budoucnosti KDU-ČSL. Stojíme v jistém slova smyslu před nutným restartem, přiznáním si, kým jsme a kde jsme, před nutnou aktualizací vize, s kterou chceme dělat politiku.

Jistě nás čeká i částečná personální obměna. Máme nadějné tváře i mezi mladými, třeba na komunální úrovni. Je třeba jich využít. Buďme odvážní, hledejme nové formy stranického fungování … Čekají nás velké výzvy a je dobře, že máme zpětné zrcadlo i mezi mladými členy či sympatizanty.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInShare on StumbleUponBuffer this pageEmail this to someone

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *